Новий податок на землю поставить селян на межу виживання, – свободівець Кошель

Новий податок на землю поставить селян на межу виживання, – свободівець Кошель

Новий законопроєкт № 3131, що встановлює мінімальний податок на землю, поставить хрест на обіцянках влади не примушувати жодним чином дрібних власників земель розпродавати свої ділянки. Якщо новелла буде проголосована Верховною Радою, власник стандартного паю в чотири гектари платитиме шість тисяч гривень нового податку.

Об этом сообщает Руспрес

Про це KV стало відомо з публікації депутата Білоцерківської міської ради від фракції “Всеукраїнське об’єднання “Свобода” Вадима Кошеля.

За його словами, законопроєкт “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції” зобов’яже власників земельних паїв сплачувати додатковий податок, тим самим змушуючи людей продавати землю. Це при тому, що депутати з партії “Слуги народу” обіцяли, що ніщо не змушуватиме людей до продажу своїх земель.

Подписаться

“Пам’ятаєте, коли "Свобода" протестувала проти ухвалення закону про “ринок землі”? Серед аргументів його лобістів був і такий: “Ніхто нікого продавати свою землю не змушує, не хочеш — не продавай”.

А тепер погляньте на законопроект нардепів від фракції “Слуга народу” №3131, який вже підтриманий податковим комітетом і внесений до порядку денного сесії. Цей законопроект пропонує запровадження мінімальної податкової сплати з кожного гектара землі сільгосппризначення, незалежно від того, скільки заробив власник землі. На практиці це означатиме, що власник паю буде змушений платити приблизно по півтори тисячі гривень в рік за кожен гектар. Просто так, незалежно від того, що він на землі вирощує. Тобто власник стандартного паю в чотири гектари платитиме шість тисяч гривень нового податку.

А тепер давайте подумаємо, до чого це призведе? Очевидно — до масового продажу своєї землі селянами, які не захочуть і не зможуть платити цей податок. Не захочеш продавати і з останніх сил будеш платити податок — “слуги народу” у майбутньому можуть його підвищити, щоб продав уже напевне. Це і є політика обезземелення дрібних власників на користь латифундистів. А тепер згадайте ще раз усю брехню, яку вам розповідали про “розвиток дрібного фермерства”.

Зазначимо, законопроєкт № 3131 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції” зареєстровано у ВР 27 лютого 2020 року. У червні податковий комітет ВР рекомендував прийняття законопроєкту в першому читанні. 16 червня документ включили до порядку денного Ради.

За даними Держгеокадастру, близько 7 млн українців мають земельні паї – у середньому близько чотирьох га кожен. 4,7 млн власників паїв є одноосібниками – тобто обробляють свої паї самостійно. Решта паїв здаються в оренду великим агрофірмам чи холдингам.

Фото: відкриті джерела

КиевVласть


Джерело статті: “http://kievvlast.com.ua/news/novij-podatok-na-zemlyu-postavit-selyan-na-mezhu-vizhivannyasvobodivets-koshel”