Держмонополії більше немає: В Україні вперше приватизували спиртовий завод, подробиці

За оцінками Фонду держмайна, через тіньові схеми в спиртовій галузі бюджет щороку недоотримує 8-10 млрд₴

Загалом на першому етапі приватизації на аукціони будуть виставлені 30 спиртових заводів. Про це повідомив в Facebook прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають

Об этом сообщает FIB

"Державне підприємство "Укрспирт" у попередні роки було синонімом багатомільярдної корупції. За оцінками Фонду держмайна, через тіньові схеми в спиртовій галузі бюджет щороку недоотримує 8-10 млрд₴ Тепер цьому покладено край. Минулого року Парламент ухвалив закон, яким демонополізував виробництво спирту, а цього тижня відбулася історична подія — приватизація першого спиртового заводу у Немирові", — написав Шмигаль.

Він зазначив, що фінальна ціна виявилася на 5 млн грн більше за стартову, а головне те, що актив придбав профільний інвестор. Це означає додаткові інвестиції у підприємство, а як наслідок — збільшення кількості робочих місць та надходжень до бюджету громади. "Всього на першому етапі приватизації на аукціони будуть виставлені 30 спиртових заводів, які входять до складу державного підприємства "Укрспирт", — підсумував прем’єр-міністр.

Як пише прес-служба "Укрспирту", 15 жовтня Фонд державного майна оголосив результати приватизації першого активу спиртової галузі. Немирівське місце здійснення діяльності та зберігання спирту було виставлено на відкритий аукціон зі стартовою ціною 49565714 грн, а приватизовано ТОВ "ЛВН ЛІМІТЕД" за 55083333₴

На держпідприємстві нагадують, що "Укрспирт" передав в Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України пропозиції щодо приватизації 25 спиртових об’єктів. Фонд держмайна України вже оголосив проведення десяти аукціонів на об’єкти спиртової галузі. Нагадаємо, Фонд держмайна України очікує залучити близько 2 млрд грн від приватизації спиртових заводів ДП "Укрспирт" і концерну "Укрспирт".


Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/ecomomic/derzhmonopolii-bilshe-nemaie-v-ukraini-vpershe-pryvatyzuvaly-spyrtovyi-zavod-podrobytsi-348908.html”