Перемогли кандидати Грузинської мрії. ЦВК Грузії оприлюднила попередні підсумки другого туру парламентських виборів

У Грузії, в неділю, 22 листопада, Центральна виборча комісія оприлюднила попередні дані результатів голосування у другому турі парламентських виборів.

Об этом сообщает Слон РУ

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з результатами, у всіх 17 округах перемогли кандидати в мажоритарні депутати від правлячої партії Грузинська мрія.

За словами виконуючої обов’язки пресспікера ЦВК Натії Іоселіані, вибори пройшли в спокійній обстановці без будь-яких серйозних порушень.

Виконавчий секретар Грузинської мрії Іраклій Кобахідзе заявив, що в новому парламенті політична сила отримає 90 депутатських мандатів, а вісім опозиційних партій 60 мандатів.

«Ми знову пропонуємо опозиції відмовитися від бойкоту і повернутися до політичної діяльності в парламенті», — сказав він.

Кандидати восьми опозиційних партій, що пройшли до парламенту, в знак протесту через «сфальсифіковані владою» 31 жовтня вибори, в мажоритарних виборах, які відбулися в суботу, 21 листопада, не брали участь.

Крім того, як повідомили в пресслужбі ЦВК Грузії, в роботі сайту комісії стався збій під час оприлюднення результатів другого туру парламентських виборів.

Зокрема, в деяких випадках відсоток підтримки кандидатів від партії Грузинська мрія перевищував 100%. Наприклад, у виборчому окрузі Самгорі (Тбілісі) фіксувався такий результат Созара Субарі — 164,46%.

Читайте також:

«Цифри просто переписувалися». Чому Грузія протестує проти результатів парламентських виборів

У виборчій адміністрації допустили, що інцидент пов’язаний з хакерською атакою.

Через збій ЦВК завантажував результати виборів, а також заключні протоколи за допомогою резервних ссилок.Сейчас сайт працює в звичайному режимі, а результати відображаються коректно.

Нагадаємо, що наступного тижня за посередництва акредитованих в Грузії дипломатів запланована третя зустріч представників опозиції та Грузинської мрії. На попередніх двох зустрічах опозиція вимагала призначення нових парламентських виборів, в іншому випадку вони відмовляються визнавати підсумки що відбулися 31 жовтня виборів і брати депутатські мандати.

Перший тур виборів до парламенту відбувся 31 жовтня за новими правилами. Поріг для проходження партій був знижений з 3 до 1 відсотка. У виборах брали участь 48 партій та два блоки. До парламенту Грузії обирали 150 депутатів: 120 — за списками та 30 — за мажоритарною системою.

За підсумками першого туру правляча партія Грузинська мрія — Демократична Грузія набрала 48,15 відсотка голосів виборців. Опозиційний блок Єдиний національний рух — об’єднана опозиція Сила в єдності (ЕНД) отримав 27,14 відсотка.

Після виборів в Тбілісі спалахнули протести. Протестуючі, які не згодні з результатами виборів, розбили намети під будівлею парламенту.

Редактор: Дар’я Колесніченко

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/kandidati-gruzinskoji-mriji-peremogli-na-viborah-u-gruziji-50125585.html”