МВФ приїде в Україну: озвучені цілі візиту

Міжнародний валютний фонд у вівторок, 18 лютого, направив до Києва групу експертів.

Об этом сообщает Роспрес

Мета візиту – проведення технічних обговорень, йдеться у повідомленні пресслужби МВФ.

"Команда в складі кількох експертів Міжнародного валютного фонду відвідає Київ для проведення технічних обговорень політики, спрямованої на досягнення потужного зростання і забезпечення стабільності", – заявив постійний представник Фонду в Україні Йоста Люнгман.

Новини
Зеленський зустрівся з очільницею МВФ: про що говорили

Зокрема, 17 лютого завершилася дія попередньої програми співпраці між Україною і МВФ у рамках механізму stand-by.

Вона була затверджена 18 грудня 2018 року в обсязі $3,9 млрд, однак Україна змогла отримати лише перший транш близько $1,4 млрд.

Планувалися ще два транші, однак у зв’язку зі зміною президента і уряду після виборів було вирішено почати розробку нової програми співпраці.

На початку грудня 2019 року президент, уряд і Національний банк України домовилися із МВФ про відкриття нової трирічної програми розширеного фінансування EFF на $5,5 млрд.

Остаточне рішення має ухвалити рада директорів Фонду після виконання Києвом останніх попередніх заходів. Однією із них є ухвалення законопроєкту №2571, який повинен знизити ризики негативних наслідків можливого рішення про денаціоналізацію ПриватБанку.

Передбачалося, що попередні заходи будуть виконані в січні-початку лютого. Однак Верховна Рада увійшла в процес розгляду в другому читанні законопроєкту про ринок землі, який при дотриманні існуючого регламенту може затягнутися.

Міжнародний валютний фонд у вівторок, 18 лютого, направив до Києва групу експертів

Міжнародний валютний фонд у вівторок, 18 лютого, направив до Києва групу експертів

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • Україна досягла домовленості (Staff Level Agreement) за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом.


  • У Міжнародному валютному фонді назвали умовами для нового траншу Україні на $5,5 млрд ухвалення закону про неможливість повернення банків ексвласникам, врегулювання тарифів і завершення реформ.


  • 17 січня в МВФ зажадали від України виконати поставлені раніше умови, щоб була запущена програма кредитування на $5,5 млрд.


  • Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що нова програма співпраці України з МВФ почнеться найближчими місяцями.


  • Десятирічні облігації зовнішньої позики, які випустила Україна, оцінено на загальну суму 1,25 млрд євро.


Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "транш МВФ" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/mvf-priide-v-ukrainu-ozvucheni-tsili-vizitu.htm”