Філософ Фукуяма назвав територіальну умову вступу України до НАТО

Читать на русском

Філософ Фукуяма назвав територіальну умову вступу України до НАТО

Філософ Фукуяма назвав територіальну умову вступу України до НАТО

Членство України в НАТО є реальним, якщо ВСУ повернуть під контроль Херсонську та Запорізьку область.

Таку думку висловив американський філософ, професор та політолог Френсіс Фукуяма під час 15-го щорічного Київського безпекового форуму. Його слова наводить Фейсбук заходу.

"Членство в НАТО стане реальним, якщо завдяки контрнаступу Україна поверне Херсонський та Запорізький регіони на Чорноморському узбережжі. Страх повільного блокування Криму може спонукати Путіна припинити атаки на Україну, розблокувати українські порти на тривалій основі та припинити терористичні ракетні атаки на українські міста", — сказав професор Стенфордського університету.

Фукуяма наголосив, що ефективність будь-яких домовленостей із Росією залежатиме від членства України в НАТО.

"Кожен член НАТО, який сумнівається в цьому, повинен сказати, яка ще мирна угода можлива в наступні роки, не просто короткострокове припинення вогню і можливість для Росії переозброїтися, перебудуватися і потім відновити війну", — вважає він.

За його словами, будь-які мирні угоди без вступу до НАТО невигідні для України, оскільки дадуть Росії можливість переозброїти свої війська та продовжити війну.

"У нинішніх умовах мирні переговори та тимчасове припинення вогню дуже погано для України, адже це залишило б Росії контроль над Донбасом, Кримом та південним узбережжям України. Так, є ще глибша проблема. Поки що Володимир Путін при владі, будь-які "мирні угоди" просто дозволять Росії переоснастити свої війська для пізнішого відновлення війни", — наголосив Фукуяма.

Знімок екрану посту Фейсбуку