Румунія також вводить односторонню заборону за імпорт українського зерна попри рішення Єврокомісії

шмигаль,румунія

Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку звернеться до міністрів сільського господарства та економіки країни з проханням затвердити спільне розпорядження про продовження заборони імпорту української агропродукції на 30 днів.

Чолаку повідомив, що очікує пропозицій щодо ліцензування експорту українського зерна від прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, які ще потрібно обговорити, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на місцеве видання RFI.

Він додав, що після рішення Європейської комісії не продовжувати заборону на українську агропродукцію "жоден кілограм пшениці не був імпортований до Румунії з України".

"Якщо будуть запити на експорт до Румунії, я обов’язково попрошу міністра аграрної політики та міністра економіки ухвалити спільний наказ про те, що терміном на 30 днів, поки все не з’ясується, обмеження будуть продовжені. Повторюю: запитів немає, і хочу запевнити аграріїв, що такого, як було рік тому, вже не буде", – запевнив Чолаку.

Читайте також: Україна судитиметься через заборони на імпорт зерна, а також запровадить обмеження проти польських овочів і фруктів

Як повідомлялося, 15 вересня Європейська комісія відмовилася продовжувати дію тимчасової заборони на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх з Україною країн ЄС.

Водночас у повідомленні Єврокомісії зазначається, що Україна погодилася запровадити певні правові заходи (наприклад, систему ліцензування експорту) протягом 30 днів, щоб уникнути різких стрибків експорту зерна. Україна має подати відповідний план дій не пізніше 18 вересня.

Натомість Польща, Угорщина та Словаччина вирішили запровадити односторонні обмеження. При цьому Болгарія заявила, що не запроваджуватиме жодних заборон.